The Best Fluffy Pancakes recipe you will fall in love with. Full of tips and tricks to help you make the best pancakes.

MATEMATİK GÜNÜ İSTANBUL

HİKAYESİ

Matematik Günü İstanbul’un hikayesi üniversitelerin pi günü kutlamalarına dayanıyor. Bugün Matematik Günü İstanbul’a dahil olan her öğrenci kulübü 2020 yılına kadar kendi üniversitelerinde birbirinden değerli pi günü etkinlikleri düzenledi.

Tüm toplulukların bu anlamlı günü bir arada kutlama isteği 2019 yılında, öğrenci topluluklarının ortak düzenlediği bir kahvaltıda gündeme taşındı ve bugün Matematik Günü İstanbul olarak bilinen etkinliğin ilk adımları atıldı.

14 Mart 2020 günü için 6 üniversite topluluğunun ortak olduğu “Pi Günü İstanbul” ismi verilen etkinliğin hazırlıkları sürerken UNESCO’nun 14 Mart’ı Dünya Matematik Günü olarak kabul etmesiyle etkinliğin ismi “Matematik Günü İstanbul” olarak değişti.

2020 & 2021

Birincisi Gebze Teknik Üniversitesinde yapılması planlanan etkinliğe kayıtlar 1000’i aştı. 5 aylık yoğun çalışmanın ardından tüm hazırlıklar tamamlanmışken etkinlik 2 gün kala, 12 Mart 2020 günü, Covid-19 pandemisi sebebiyle ertelenmek zorunda kaldı.

Matematik Günü İstanbul 2021 yılında, ertelenen 2020 programı ile birlikte 9 öğrenci topluluğunun katılımıyla iki gün boyunca çevrim içi olarak gerçekleşti. 

2022

Matematik Günü İstanbul 2022 yılında Marmara Üniversitesinin ev sahipliğinde 14 Mart 2022 tarihinde 13 topluluğunun organizatörlüğünde gerçekleşti.

Matematik Günü İstanbul Anı Defteri

Matematik Günü İstanbul’da katılımcılar etkinlik anında anı defterine anılarını yazarlar. Anı defterine yazılanlar çok yakında burada paylaşılacak.

Anı

Anı sahibi

Anı

Anı sahibi

Anı

Anı sahibi